اولین روزهای ورود به امریکا

تلفن همراه

شرکتهای AT&T و T-mobile و Verizon از جمله اپراتورهای معروفی هستند که می‌توانید سیمکارت خود را از آنها دریافت کنید. برای تغییر اپراتور بدون تغییر شماره هم کافی است به اپراتور فعلی خود زنگ بزنید و درخواست اتمام خدمات بدهید و به اپراتور بعدی مراجعه کنید و با پرداخت مبلغ مربوطه از شبکه آنها استفاده کنید. عامل اصلی در تعیین نرخ اپراتورها حجم اینترنتی است که به شما ارائه می‌شود چرا که در اکثر طرح‌های این شرکتها خدمات تماس صوتی و پیامک به صورت نامحدود عرضه می‌شود. بهتر است برای گرفتن خط جدید از دانشجویان اطلاعات کسب کنید و پیشنهادهای خوب شرکتها را پیدا کنید. گاهی در ازای گرفتن یک طرح خاص مقداری هم تخفیف برای خرید انواعی از گوشی‌ها به شما داده می‌شود. همچنین برای استفاده از طرحهای Family Plan (یعنی پرداخت گروهی برای یک طرح) با دانشجویان دیگر در ارتباط باشید و یا وارد گروهی شوید که از قبل تشکیل شده یا اینکه خودتان یک گروه تشکیل دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب‌سایت اپراتورها مراجعه کنید.

در حال حاضر ارزان ترین پلن موجود، تی موبایل است که شما ماهانه 15 دلار پرداخت می کنید و 2 گیگ اینترنت دارید. مزیت این پلن این است که هرزمان که تصمیم گرفتید اپراتور یا پلن خود را عوض کنید ضرر نخواهید کرد چون هرماه فقط هزینه مربوط به آن ماه را پرداخت کرده اید.

مطلب مهم دیگر در مورد تلفن همراه این است که گاها اپراتورها به شما می گویند که سیم کارتشان با گوشی شما سازگار نیست و باید گوشی جدید بخرید. حتی وقتی کد IMEI گوشیتان را در وبسایتشان چک می کنید می بینید که سازگار نیست ، اما بهتر است که قبل از خریدن گوشی جدید حتما یک سیم کارت آمریکایی را در گوشی قدیمی خودتان امتحان کنید. بارها مشاهده شده که سیم کارتها با گوشی سازگارند و اینکه وبسایت یا فروشنده به شما می گویند که سازگار نیست، هیچ اعتباری ندارد. امتحان کردن مطابقت سیم کارت با گوشی قبلی قبل از خرید سیم کارت جدید هیچ ضرری ندارد.

حساب بانکی

یکی از مهمترین امور در بدو ورود به امریکا حساب بانکی است چرا که زودتر از حمل پولهای نقدی که با خود آورده اید خلاص می شوید. پیشنهاد می شود که یک یا دو هفته قبل از آمدن به امریکا از بانکی که می خواهید در آن حساب باز کنید وقت بگیرید، بانکهایی مثل Bank of America بدون وقت قبلی برای شما حساب باز نمی کنند. دوستانتان در آمریکا می توانند با مراجعه به وبسایت آن بانک این کار را برای شما انجام دهند. روزی که برای باز کردن حساب می روید آگاه باشید که این کار بین یک تا دوساعت وقت می گیرد (بستگی دارد به مقدار خنگی کارمند بانک) . تمام مدارک خود از جمله پاسپورت، I-20، I-94 ، را با خود به همراه داشته باشید. شما باید یک حساب Checking باز کنید. البته می توانید همان روز از آنها بخواهید که همزمان برایتان حساب saving هم باز کنند. در انتخاب بانک وسواس به خرج ندهید، نویسنده این قسمت خودش در Bank of America حساب باز کرده و تا موقع نگارش این قسمت که ده ماه گذشته به مشکل خاصی برخورد نکرده است.

این هم لینک گرفتن وقت از بانک آو آمریکا است که دوستانتان وقت زیادی را صرف پیدا کردنش نکنند.

در این قسمت باید شهر Lawrence و یا زیپ کد 66044 را بزنید. قابل دسترس ترین شعبه در لارنس در خیابان اوهایو هست.

حواستان باشد که سه عدد چک به شما می دهند که به مقواهای بی ارزشی شبیه است، اما در واقع خیلی هم بی ارزش نیست و چک هایی است که می توانید با آنها خرید کنید. پس آنها را دور نیندازید.

نکته: برخی بانک ها برای افرادی که شهروند نبوده و یا گرین کارت ندارند حساب باز نمی کنند. این موارد را یا در سایت بانک بررسی کرده و یا از دوستانتان بپرسید.

مطالب این صفحه توسط مرضیه اشرافیان گردآوری شده است.